• Aksaray Mah. Cerrahpaşa Cad. No:7 D:17 Fatih/İstanbul
 • info@abonegrouptemizlik.com

 

Profesyonel Temizlik Şirketi Nedir?

 

 1. Profesyonel Temizlik Şirketi Nedir?
 2. İstanbul’da bulunan Profesyonel Temizlik Şirketleri
 3. Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim
 4. En İyi Temizlik Şirketini Nasıl Seçerim

 

Profesyonel temizlik şirketi en az 50 çalışanı olan, uzmanlık gerektiren temizlik hizmetleri sunan temizlik firmalarıdır. Bu firmalar çok farklı temizlik alanlarında faaliyet gösterirler. Bu hizmetler başlıca bu şekilde sıralanabilir;

 • Ev temizliği,
 • İş yeri temizliği,
 • Asansör Kabini temizliği,
 • Yangın sonrası temizlik hizmeti
 • Çöp ev Aşırı Kirli Ev Temizliği
 • Koltuk Yatak ve Sandalye Yıkama Hizmeti
 • Dış cephe cam temizliği,
 • İnşaat Boş Daire Taşınma Öncesi Temizlik Hizmetleri,
 • Zemin yıkama,
 • Zemin cilalama,
 • Haşere ilaçlama hizmeti,
 • Endüstriyel temizlik hizmetleri,
 • Kafe ve Restoran temizliği,
 • Yüksek tabela ve plaza, gökdelen cam temizliği,
 • Şantiyelere ve inşaatlara ISG kurallarına uygun temizlik ekipleri kurma,
 • Özel sektöre ve kamuya tam zamanlı ya da kısmi zamanlı temizlik hizmetleri sunar.

İstanbul’daki Profesyonel Temizlik Şirketleri?

İstanbul’da yüzün üzerinde profesyonel temizlik şirketi bulunmaktadır. Yaklaşık 7 bin civarında da merdiven altı diye tabir edilen, her hangi bir yasal sorumluluğu bulunmayan ya da faaliyeti olmayan temizlik firması vardır.

Profesyonel temizlik şirketinden hizmet almak belki diğerlerine göre daha maliyetli olabilir ama kullandıkları ekipmanlardan çalıştırdıkları personele kadar kalite farkı, bu maliyeti önemsiz kılar.

Örneğin yeni bir ev aldınız, parkeler yeni ve taşınma öncesi temizlik hizmeti alıyorsunuz. Yanlış bir kimyasal kullanımı parkeleri yakar ve renk bozulmasına sebep olur. Fazla su ile yapılan temizlikte parkeler şişer ve kullanışsız hale gelir.

Eşyalar çekilirken parkelerin çizilmemesine dikkat edilmesi gerekir aksi durumda zarar gören parke onarımı mümkün değildir.

Profesyonel temizlik şirketinin, ekipmanları arasında zemin yıkama makinesi, koltuk yıkama makinesi ve fırçası, hava üfleme makinesi, su boşaltma pompası, buhar makinesi, sanayi tipi elektrik süpürgesi gibi ekipmanları bulunur.

Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle firmanın kurumsal olması önemlidir. Kurumsal firma ilk telefon görüşmenizde telefonu açıp sizi bilgilendirmesinden belli olmaktadır. Sonrasında web sitesinin güncel olması yine kurumsal bir imaj çizer. Fiyat bilgisini aktarırken detayları aktarması, sonrasında size ek bir maliyet çıkarmaması bunların bir işaretidir.

Bazen öyle telefonlar geliyor ki, üzülüyoruz en son bu tarz bir telefon otelden geldi. Laleli’de bulunan otellerine yeni zemin yapılmış, granit mermer. Temizliğe gelen ekip ne kullandıysa 2 gün sonra granit mermer üzerinde kahverengi büyük lekeler oluşmuş.

Yaklaşık çeyrek asırdır temizlik konusunda deneyimimiz sebebiyle hemen olayın aslında kullanılan asidik temizlik kimyasallarından kaynaklandığını genellikle kireç sökücü, tuz ruhu, yağ sökücü gibi asidik güçlü ürününün bu tarz durumlara yol açtığını biliyoruz.

Maalesef bu aşamadan sonra bu zemine yapılabilecek bir şey yoktur. Çünkü zemin yanmıştır, daha az maliyetli olduğu için seçilen bir firma verdiği zararla daha maliyetli olmuştur.

En İyi Temizlik Şirketini Nasıl Seçebilirim?

Öncelikle temizlik soyut bir kavramdır. Her yıl binlerce ev ya da iş yeri temizliği yapan bir temizlik firmasının hakkında 10 civarı şikâyet olmaması anormal bir durum olur.

Yine işletmenin kendi web sitesinde ki gerçek müşterilere ait olmayan yorumlara itibar etmeyiniz. Google yerel işletmeler adeta binlerce temizlik şirketini barındırır. Büyük bir çoğunluğunun fiziki ofisi de olmamakla birlikte merdiven altı diye tabir edilen firmalardır, bir sorun yaşadığınızda muhatap bulamazsınız.

Google’da haritalarda yüzlerce temizlik şirketi ve sahte yorum bulunmaktadır. Google bu yorumların doğrulanmadığını belirtmektedir. Maalesef işletmeler bunu kötüye kullanmaktadır. Örneğin 300 yorum alıp 300 tane 5 yıldız alabilen bir işletmeye bile rastlayabilirsiniz.

Bunlar genelde kendi yorumladır, inandırıcılığı yoktur. En iyi temizlik şirketleri bile müşterileri ile sorun yaşayabilir, şikâyet alabilir, temizlik sektörü görecelidir ve soyuttur.

Öncelikle temizlik şirketinin web sitesine girdiğinizde, iletişim kısmında kesinlikle fiziki bir adres olmalıdır. Aksi durumda bir sorun yaşadığınızda, yasal haklarınızı aramak istediğinizde muhatap bulamayabilirsiniz.

Bu yazımızda dikkat etmeniz gereken noktalara değindik, umarım faydalı olur.

Leave a Comment

Abone Group Temizlik Şirketi olarak uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile siz değerli müşterilerimize memnuniyet garantili hizmet sunmaktayız. Abone GroupTemizlik Şirketi, gerek personelleri açısından gerek ise kullanmış olduğu makine ve temizlik ürünleri açısından kaliteden ödün vermeyen bir politika ile hareket etmektedir. Sizlerin memnuniyeti bizler için ticari kardan çok daha önemlidir. Bu amaçla Temizlik Şirketlerinin en büyük sermayesi olan kaliteli ve eğitimli personel için gerekli olan her türlü çalışmayı sürdürüyoruz. Abone Group Temizlik Şirketini tercih ettiğiniz için pişman olmayacağınızı bilmenizi ve gönül rahatlığı ile bizlerle iletişime geçmenizi beklemekteyiz. En büyük reklam politikamız memnun müşterilerimizin tavsiyeleridir.

Whatsapp
Telefon
Fiyat Al