• Aksaray Mah. Cerrahpaşa Cad. No:7 D:17 Fatih/İstanbul
  • info@abonegrouptemizlik.com

CAM TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Cam temizliği için kullanılması gereken kimyasal özel cam temizyecileri ya da Pril olmalıdır. Su dolu kovaya yaklaşık 0,25 Ml Pril yeterlidir. Ortalama 3+1 daire için bu miktar yeterli olacaktır. Camlarda oksitelenme oluştuysa suya biraz porçöz de ilave edilmelidir. Diğer gerekli malzemeler, Cam bezi, Cam Pelüşü ve cam temizleme aparatlarıdır.

Camlarınız daha parlak görünsün isterseniz temizlik kovasına bir iki kapak sirke de ilave edebilirsiniz .

Camlarda inşaat kalıntısı harç vs. var ise, önce camlar ıslatılmalı sonrasında cam kazıyıcı jilet ile inşaat harçları kazınmalı. Sonrasında pelüş yardımı ile pril eklenmiş su ile camlar köpüklenmeli ve cam aparatı ile camlar iz kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Mutfakta kullanılan top tel cam temizliğinde kullanılmamalıdır, camları çizebilir.

Camlar silindikten sonra ufak lekeler kuru cam bezi yardımıyla temizlenmelidir, camlarınız bu şekilde ayna gibi parlar. Eğer cam bezi kullanmazsanız diğer bezler camda tüy bırakır ve ne kadar silerseniz silin temiz görünmez camlarınız.

Su izi kalmaması için camlarda, sildikten sonra kurumadan bezle su kalıntıları hemen temizlenmelidir.

Cam temizliği kuru havada yapılmalıdır, yağmurlu havalarda cam temizliği yapılırsa yapılan temizlik boşa gidebilir, yağmur sonrası camlarınız tekrar çamurlu bir hal alabilir.

Önce iç camlar sonra dış camlar silinmelidir, sıralama önemlidir. Camlar silindikten 10 dakika sonra tekrar kontrol edilmelidir, akıntı varsa kuru cam bezi ile bu akıntılarda temizlenmelidir. Cam temizliği yapılırken çerçeveler de silinmelidir.

Sıfır dairelerin cam temizliği yapılırken, cam çerçevelerde koruyucu jelatinler kaplama şeklinde bulunabilir. Eğer bu koruyucu jelatinler güneş görürse ve uzun süre güneş altında kalırsa çıkartılması çok zor olmaktadır. Güneş gören koruyucu jelatinler, camlar takıldıktan sonra bir an önce temizlenmelidir.

Çerçevelerde inşaat kalıntısı varsa, cif ve sünger ile ovulmalıdır. Tel ya da kazıyıcı aparat çerçeveleri çizer ve kötü görüntüye sebebiyet verir.

Balkon camlarının dış kısımdan silinmesi normal camlara göre zor bir iştir. Uzatma yardımı ile uç kısmına takılan cam aparatları ile de bu zorlu cam temizliği yapılabilir. Uzatma yerine fırça sapı da işinizi görmenize yeterli olur. Yüksek camlar uzatma yardımı ile silinebilir. Uzatmalar 6 ve 9 metreye kadar mevcuttur.

 

Abone Group Temizlik Şirketi olarak uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile siz değerli müşterilerimize memnuniyet garantili hizmet sunmaktayız. Abone GroupTemizlik Şirketi, gerek personelleri açısından gerek ise kullanmış olduğu makine ve temizlik ürünleri açısından kaliteden ödün vermeyen bir politika ile hareket etmektedir. Sizlerin memnuniyeti bizler için ticari kardan çok daha önemlidir. Bu amaçla Temizlik Şirketlerinin en büyük sermayesi olan kaliteli ve eğitimli personel için gerekli olan her türlü çalışmayı sürdürüyoruz. Abone Group Temizlik Şirketini tercih ettiğiniz için pişman olmayacağınızı bilmenizi ve gönül rahatlığı ile bizlerle iletişime geçmenizi beklemekteyiz. En büyük reklam politikamız memnun müşterilerimizin tavsiyeleridir.

Whatsapp
Telefon
Fiyat Al