• Aksaray Mah. Cerrahpaşa Cad. No:7 D:17 Fatih/İstanbul
  • info@abonegrouptemizlik.com

 

OKSİTLENME NASIL TEMİZLENİR  ?

İş yerinizin ya da evinizin camlarında oluşan oksitlenme, normal temizlik yöntemleri kullanıldığında camlar istenildiği gibi temiz olmamaktadır. Bu konuda internette araştırma yaptığınız da doğru bilgiye ulaşmak zordur. Temizlik şirketi olarak sıkça karşılaştığımız durumdur.

Oksitlenme lekesi camın iç kısmına işlemiş leke gibi gözükmektedir, doğru kimyasal kullanılmadığı sürece de lekeler aynı şekilde kalacaktır.  Halk dilinde camların puslu olması, temizlense bile pusun gitmemesi olarak bilinir. Isıl camlarda görünür, cam lekelerinin camın iç kısmında geçme durumudur. Genellikle uzun süre silinmeyen camlarda oluşan bir durumdur. 

Oksitli Cam Temizliği

Kireç Sökücü (Porçöz) bu konuda camlarınızın büyük ölçüde eski temiz görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır.

Temiz kova içerisinde ki saf su ile bir miktar kireç sökücü karıştırıldıktan sonra, oksitli bölgeye sürüldükten sonra 15-20 dakika beklenilmelidir, sonrasında cam temizlendiğinde oksit lekeleri çıkacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra kuru Mikrofiber cam bezi ile izler silinmelidir.

Lekeler çıkmasına rağmen kısmi ufak lekeler kaldıysa endişelenmenize gerek yok, 2-3 kez aynı yöntem uygulandığında lekelerin tamamı çıkacaktır. Oksit lekesine erken müdahale edilmesi önemlidir, lekeler uzun bir süre boyunca temizlenmediğinde, lekeler daha inatçı hale gelecektir.

Oksitlenme uzun süredir temizlenmeyen camlarda, yağmur akıntılarından kaynaklanmaktadır. Camın iç kısmına yağmur suyu akıntı şeklinde sızabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için düzenli olarak en azından ayda 1 defa camlarınızı iç ve dış kısımdan temizlenmesi gerekmektedir. Isı camlarda akıntılar iç yüzeye geçtiğinde, temizliği mümkün olmamaktadır. Özellikle plaza camlarında bu durumla çok karşılaşılır. 

Abone Group Temizlik Şirketi olarak uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile siz değerli müşterilerimize memnuniyet garantili hizmet sunmaktayız. Abone GroupTemizlik Şirketi, gerek personelleri açısından gerek ise kullanmış olduğu makine ve temizlik ürünleri açısından kaliteden ödün vermeyen bir politika ile hareket etmektedir. Sizlerin memnuniyeti bizler için ticari kardan çok daha önemlidir. Bu amaçla Temizlik Şirketlerinin en büyük sermayesi olan kaliteli ve eğitimli personel için gerekli olan her türlü çalışmayı sürdürüyoruz. Abone Group Temizlik Şirketini tercih ettiğiniz için pişman olmayacağınızı bilmenizi ve gönül rahatlığı ile bizlerle iletişime geçmenizi beklemekteyiz. En büyük reklam politikamız memnun müşterilerimizin tavsiyeleridir.

Whatsapp
Telefon
Fiyat Al