• Aksaray Mah. Cerrahpaşa Cad. No:7 D:17 Fatih/İstanbul
 • info@abonegrouptemizlik.com

HASTANE TEMİZLİK ŞİRKETİ

Hastane temizliklerinde profesyonel temizlik şirketlerine ihtiyaç vardır. Birçok bulaşıcı hastalık ve mikrobun yaygın olduğu hastanelerin düzenli şekilde temizlenmesi gereklidir. Temizlik hizmetinin yanı sıra dezenfeksiyon hizmeti de belirli periyodlarda yapılmalıdır. Huzurevleri, hastaneler, sağlık kurumları, poliklinikler gibi hassasiyet gerektiren alanların temizliğini profesyonel ekibimizle yapmaktayız.

Özellikle 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Covid virüsü sonrası, hastane temizlikleri daha özenli yapılmalıdır. Kurumsal temizlik şirketi olarak, hastane temizliğinde ve dezenfeksiyon hizmetlerinde kullanılacak bütün malzeme ve ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Temizlikte hijyenin en dikkat edilmesi gereken yerlerden birisi hastanelerdir. Birçok bulaşıcı hastanın yattığı hastanelerde düzgün yapılmayan temizlik hizmetleri sonucu maalesef hastalıklar diğer çalışanlara ve hastalara bulaşabilmektedir. Özellikle ortak kullanıma açık merdivenler, yataklar, kapı kolları, dolaplar v.b yerler her gün dezenfekte edilmelidir. Maalesef ülkemizde hastaneler temizliklerini taşeron firmalara vermiş olsalar da hizmet kalitesi Avrupa ile kıyaslandığında sınıfta kalmaktadır.

Abone Grup Temizlik firması olarak bu konuda hizmet kalitesini ön planda tutarak personelimizi bu yönde eğitmekteyiz. Çünkü hastanelerde hijyen çok önemli ve biz bunun farkındayız. Hastane temizliğinde kullandığımız temizlik malzemelerini sürekli yenilemekte ve bu konuda ekip şeflerimizin kontrolünde temizlik personellerimiz sürekli gözetim altında işlerini yürütmektedirler.

Hastanelere Sağladığımız Başlıca Temizlik Hizmetleri

 • Tek seferlik detaylı hastane temizliği
 • Periyodik düzenli belirli saat dilimlerinde kısmi ya da tam zamanlı
 • Dış Cephe ve Cam Temizliği
 • Dezenfeksiyon Hizmeti
 • Refakatçi Personeli Temini
 • Hasta bakımı personeli
 • Laboratuvar temizliği

Hastane temizliği yapılırken insanların ortak kullanım alanı olan yatakhaneler, tuvaletler, lavabolar büyük bir titizlikle temizlenmelidir. Bu alanlarda yapılacak olan temizlik işlemlerinde özel temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Kullanılan ürünler anti bakteriyel ve mikroplara karşı özel formüllü üretilen ürünlerdir. Bu sayede temizlik sonrasında temizlenen alanlarda herhangi bir şekilde mikrop veya bakterinin kalması engellenmektedir. Ürünlerin formülleri sayesinde kirlenme durumları da uzatılmaktadır.

Hastane temizliği yapılırken alanlar bir bütün olarak görülür. Yatakhanelerde hastaların yattığı yataklarda çarşaf, yatak örtüsü gibi ürünler ise düzenli olarak temizliğe verilir ve bu sayede hastaların her zaman temiz yataklarda yatması sağlanır. Hastane temizliği yapılan bu çalışmalar ile etkili bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

 

 

Hastane temizlik firmasi
Hastane Temizlik Şirketleri

Hastane Temizliğinde Bilinmesi Gerekenler

 • Hastane temizliğinde çalışacak personel bilinçli olmalıdır, eldiven, maske, önlük gibi koruyucu ekipmanlar ile çalışma yapmalıdır. Hastane ortamları bulaşıcı hastalıkların, bulaş riskinin yüksek olduğu yeterlerdir. Abone Grup Temizlik olarak bu konuda tam donanımlı ekiplerle hizmet vermekteyiz.
 • Kaliteli temizlik kimyasalları ve dezenfeksiyon ürünleri kullanılmalıdır. Piyasada kolayca bulunan ortalama temizlik kimyasalları hastaneler için uygun değildir. Bu güçlü kimyasallar sayesinde virüslerin neredeyse tamamı yok olur.
 • Hastane ortamında kullanılan temizlik kimyasalları başka bir yerde kullanılmaz. Enfeksiyon riski diğer alanlara da taşınmamalıdır.
 • Hastane temizliği detaylı bir şekilde yapılmalıdır, prizler, çöp kovaları, yatak altları ve metalleri kısacası el değen her yer özenli bir şekilde temizlenmelidir.
 • Hastane temizliğinde daha önce kullanılmamış temizlik bezleri, temizlik paspası  ve temizlik kovaları kullanılmalıdır.
 • Kontrol ve planlama listesi hazırlanmalıdır, bu şekilde temizlenmemiş yer gözden kaçmış bir alan kalmamış olur.
 • Hastane atıklarını dikkatli bir şekilde koruyucu ekipmanlar ile toplayıp, varsa kesici araç gereçleri başkasının eline batmayacak şekilde çöpe atılmalıdır.

Hastane temizliği ayrıca doktor odalarında ve dış mekânlarda da gerçekleştirilmektedir. Doktorların ve hemşirelerin dinlenme odalarında temizlikler yapılmaktadır. Bu odalarda bulunan eşyaların türüne göre temizlik malzemeleri seçilip eşyanın doğasına uygun olarak temizlik işlemleri yapılmaktadır. Hastane temizliği çalışmalarında odaların zemin ve camları da temizlenerek doktor ve hemşirelerinde temiz bir ortamda çalışmaları sağlanmaktadır. Hastanelerin iç bölümü gibi dış bölümü de temizlenmektedir.

Hastane temizliği çalışmalarında dış mekânda oluşan yabancı atıklar ve kirliliğe yol açan maddeler toplanmakta ve atılmaktadır. Dış mekân temizliği de periyodik olarak gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu temizlik çalışmaları sayesinde hastanelerin hem iç bölümleri hem de dış bölümleri temizlenmekte ve hastane bir bütün olarak sürekli temiz tutulmaktadır. Sizlerde hastanelerinizin her zaman temiz kalmasını istiyorsanız Avrupa standartlarında olan hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Haftanın 7 günü İstanbul’da profesyonel ekibimizle hastane, laboratuvar, poliklinik, eczane ve sağlık ocağı temizliği sağlamaktayız.

Leave a Comment

Abone Group Temizlik Şirketi olarak uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile siz değerli müşterilerimize memnuniyet garantili hizmet sunmaktayız. Abone GroupTemizlik Şirketi, gerek personelleri açısından gerek ise kullanmış olduğu makine ve temizlik ürünleri açısından kaliteden ödün vermeyen bir politika ile hareket etmektedir. Sizlerin memnuniyeti bizler için ticari kardan çok daha önemlidir. Bu amaçla Temizlik Şirketlerinin en büyük sermayesi olan kaliteli ve eğitimli personel için gerekli olan her türlü çalışmayı sürdürüyoruz. Abone Group Temizlik Şirketini tercih ettiğiniz için pişman olmayacağınızı bilmenizi ve gönül rahatlığı ile bizlerle iletişime geçmenizi beklemekteyiz. En büyük reklam politikamız memnun müşterilerimizin tavsiyeleridir.

Whatsapp
Telefon
Fiyat Al