• Aksaray Mah. Cerrahpaşa Cad. No:7 D:17 Fatih/İstanbul
  • info@abonegrouptemizlik.com

Paslanmaz Çelik Yüzey Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz çelik yüzeylerin temizliğinde doğru yöntem kullanılması elzemdir. Sıfır paslanmaz yüzeylerin temizliğinde, bantlar söküldükten sonra parlaması isteniyorsa sıcak su ve cam temizlik bezi kullanılmalıdır. Diğer bir yöntem de az miktarda mazot ile yapılacak temizliktir. Mazot paslanmaz çelik yüzeylere zarar vermez ve parlatır. Profesyonel temizlik şirketi arayışınız için doğru adrestesiniz.

Paslanmaz mutfak tezgahlarında ve asansörlerde kesinlikle asidik içerikli temizlik kimyasalları kullanılmamalıdır. Asidik kimyasallar yüzeyde renk bozulmalarına ve istenmeyen görüntülere sebebiyet verir.

Daha önce kullanılmış paslanmaz yüzeyler için özel olarak üretilmiş kimyasalların kullanılması daha güzel görüntüye kavuşmanızı sağlar. Bunun dışında temizlik kovasına atılan 2 kapak Pril de paslanmaz yüzeyleri parlatır ve yüzeye zarar vermez.

Mutfak Tezgahı Renk Bozulması

Yukarıda da görüldüğü gibi, asidik ürünler porçöz, yağ sökücü gibi kimyasallar paslanmaz yüzeylere zarar verir. Paslanmazın gri renginde beyaz lokal açılmalar oluşur.

Paslanmaz yüzeylerde bulaşık teli ya da kazıyıcı keskin aletler kullanılmaz, paslanmaz yüzeyler çok kolay bir şekilde çizilir ve sonrasında görüntüsü telafi edilemeyecek şekilde bozulur.

Davlumbaz Temizliği

Davlumbaz Aspiratör temizliğinde, yoğun yağ tabakaları oluşmuş olabilir. Burada su ile karıştırılmış yağ sökücü kullanılmalıdır. Direkt yağ sökücü renk bozulmalarına sebebiyet verebilir, bu sebeple öncelikle seyreltilmelidir. Sonrasında sünger ile bastırmadan yağ sökücü ve su karışımı ile 3-5 dakika beklenip yağların çözülmesi beklenmelidir. Sonrasında Mikrofiber bez ile işlem tamamlanmalıdır.

Asansör Temizliği

Sıfır asansör temizliğinde D7 ya da Ecolab paslanmaz yüzey temizleyici ürünleri kullanmaktayız. Bunun dışında mazot da paslanmaz yüzeylerin temizliğinde kullanılabilir.

Kirli asansörler için yumuşak mikro fiber bezler kullanılmalı ve bastırılmamalıdır. Sabun bazlı kimyasallar yüzeye zarar vermez. Metal parlatıcı ürünler daha güzel bir görüntü ve parlaklık sağlar.

Asansör çizikleri için maalesef yapılabilecek bir yöntem mevcut değildir. Bu sebeple kullanılacak kimyasal ve araç gereçler yumuşak olmalıdır. Yanlış yöntem ve kimyasal bozulmalara neden olur.

Bu sebeplerden ötürü açılış öncesi Otel, Hastane, Rezidans, Plaza gibi büyük yapıların temizliğinde profesyonel temizlik şirketlerine ihtiyaç vardır. Temizlik şirketi çalışan personellerine temizlik kimyasalları konusunda eğitim vermelidir. Her kimyasal her yüzeyde kullanılmaz. Bütün kimyasal ürünlerin kullanım kılavuzlarında nasıl kullanılacağı yazmaktadır, bu talimatlar uygulandığı sürece bu tarz problem oluşmaz.

 

 

 

Abone Group Temizlik Şirketi olarak uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile siz değerli müşterilerimize memnuniyet garantili hizmet sunmaktayız. Abone GroupTemizlik Şirketi, gerek personelleri açısından gerek ise kullanmış olduğu makine ve temizlik ürünleri açısından kaliteden ödün vermeyen bir politika ile hareket etmektedir. Sizlerin memnuniyeti bizler için ticari kardan çok daha önemlidir. Bu amaçla Temizlik Şirketlerinin en büyük sermayesi olan kaliteli ve eğitimli personel için gerekli olan her türlü çalışmayı sürdürüyoruz. Abone Group Temizlik Şirketini tercih ettiğiniz için pişman olmayacağınızı bilmenizi ve gönül rahatlığı ile bizlerle iletişime geçmenizi beklemekteyiz. En büyük reklam politikamız memnun müşterilerimizin tavsiyeleridir.

Whatsapp
Telefon
Fiyat Al