(0 212) 245-56-62|0530-240-83-08Sorunuz mu Var? Bizi arayın, hemen size yardımcı olalım.

Dış Cephe Cam Temizliği

Back to blog
1 Pts 2015adminComments: 2

 Abone Grup dış cephe cam temizlik şirketi olarak, ev, ofis, villa, plaza gibi cam yüzeylere sahip yapıların profesyonel olarak yaklaşık 20 yıldır cam temizliği hizmetini sağlamaktayız.  İstanbul temizlik şirketi olarak, deneyimli ekiplerimizle teleskop, vinç gibi ekipmanların yardımıyla profesyonel cam temizlik hizmeti sağlamaktayız.

İstanbul Dış Cephe ve Cam Temizlik Şirketleri, 2022 yılı iş güvenliği yasalarına uygun sertifikalı personeller kaliteli hizmet anlayışı ile dış cephe cam temizlik hizmetinizi güvenle alabileceğiniz firmamız sizler için; Sepetli dış cephe temizliği,

Bilindiği üzere cam temizliği hizmeti uzmanlık isteyen, riskli bir temizlik türüdür. Uzmanlığı olmayan kişi ya da firmalarca yapılması son derece risklidir, dış cephe cam temizlik personeli bu işi yapmadan önce eğitimlerini tamamlamalı ve sertifika almalıdır. sizde profesyonel cam temizliği hizmeti için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

CAM TEMİZLİK ŞİRKETİ

Dış cephe temizliğinde cam yüzey ve dış cephe zemini için ayrı kimyasallar kullanılmalıdır. Abone Grup Temizlik olarak, kimyasalların sorumluluğunun bilincinde olarak, camlarınızın ve cepheleriniz zarar görmemesine hassasiyet gösteriyoruz.

Kullandığımız temizlik ürünleri TSE belgesine sahip olup, bunun yanında bir çok organik ürün kullanmaktayız. Unutmayınız ki, dış cephe ve camlarınıza yapılan yanlış temizlik sonucu oluşan lekelerin çözümü çok zordur ve bazen de yoktur.

Bir diğer çok önemli hususta İş güvenliği tedbirlerinin alınması. İşveren firmanın da sorumluluğunda olan bir konu olup, mutlaka tedbirlerin alındığından emin olunmalıdır. İnsan hayatı her şeyin önündedir felsefesi ile firmamız tüm önlemleri almaktadır.

Bu yüzden dış cephe cam temizliğinde firmanızı seçerken mutlaka personel için yükseklik korkusu ve diğer testlerden oluşan testleri istemeyi unutmayınız.

Yılların verdiği tecrübe ile dış cephe ve camlarınızın bir yıl içinde en azından 3 defa silinmesi yeterli olacaktır, dış cepheleriniz de ve cam yüzeylerde korozyona karşı önlem için periyodik dış cephe temizliği yapılmalıdır. Yaptığımız dış cephe temizliğinde kullandığımız korozyon önleyici kimyasallar ile uzun dönem korozyon oluşmayacaktır.

Düzenli yapılmayan cam temizliklerinde, camların iç yüzeylerine sızıntı olmakta, ve iç yüzeye sızan lekeler dışarıdan müdahale ile temizlenememektedir. Aynı zamanda uzun süre temizlenmeyen camlarda oksitlenme de olmaktadır.

Bilinçli ve periyodik olarak yapılan dış cephe ve cam temizliği sonucunda yağmur, kar, toz ve diğer sebeplerden kaynaklanan kirlenmeler önlenecek ve firmanızın camlarının estetik görünümü devam edecektir. Bizimle anlaşarak indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz, bir çok kurumsal firmaya yılda 2 ya da 3 defa dış cephe ve cam temizlik hizmeti vermekteyiz. 

Dış cephe alikobant, dış yüzey kaplama, cam giydirme cephe, btb, plaza ya da yüksek bina türü ne olursa olsun binanızın konumuna göre vinç yardımı, asma sepet yardımı, makaslı platform, örümcek vinç ya da teleskopik uzatma ile binanıza uygun bir çözüm önerilir.

Camlarda bulunan jelatin ve yapışkanların temizliğinde ve çıkarılmasında kullandığımız buhar makinesi büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Uzun süre güneş altında kalmış cam koruma bantlarının temizliği maalesef çok uğraştırıcıdır. 

Dış Cephe Cam Temizliği Neden Yapılır?

Dış cephe cam temizliği hizmetinin yapılmasının asıl nedeni camekân mekânların güzel bir görünüme sahip olmasıdır. İstanbul’un genelinde inşaat olduğu için kısa sürede dış cepheler toz kaplamakta ve iş yerlerinin manzarası bu durumdan olumsuz etkilenmektedir.

Dış yüzey kaplamalarının uzun süre yağmur suyuna maruz kalması durumunda camlarda zamanla oksitlenme olmaktadır. Isıcamlar yani dış cephe camları çok katlı oldukları için, camın içine akıntı olduğu durumlarda maalesef çözümü yoktur. Camlar temizlense bile, camın iç kısmına olan akıntılar temizlenememektedir.

Cam temizlik şirketleri, kadrolarında profesyonel cam temizlik personelleri bulundurmak zorundadır. Bu mesleğin eğitimini almış, iş güvenlik kurallarına uygun hareket eden personeller ile yapılan cam temizliklerinde kaza ihtimali minimuma inmektedir. Cam temizlik eğitimi almamış birinin dış cephe cam temizliğine çıkması kanuni yönden yasaktır. Site ve villaların dış cephe cam temizliği hizmetini profesyonel kadromuz ile en ince detayına kadar temizliyoruz.

Dış Cephe Cam Temizliği Yapılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler 

Öncelikle yapılacak temizlik öncesi ekibimiz keşif yapmalıdır, trafiği etkileyecek bir durum varsa mülk sahibi karakoldan izin almalıdır. Camlarda oksitlenme varsa tespit edilmeli ona göre kimyasal kullanılmalıdır. 

Camlarda silikon varsa, gerekli ekipmanlar getirilerek silikonlarda camlardan kazınmalıdır. Vinç sepetine çıkan personel mutlaka halat ile kendini kancalamalı, olası bir kazada kendini güvene alması gerekmektedir. Yılda en az 2 defa dış cephe cam yüzeylerinin temizlenmesinde fayda vardır, uzun süre temizlenmeyen dış yüzeylerde yağmur suyu yüzeylerin bozulmasına sebep olmaktadır. 

Dış Cephe Cam Temizlik Fiyatları 

Sabit bir fiyat belirlemek maalesef mümkün değildir. Kullanılacak platform ve temizlik işlemlerinin ne kadar süreceği fiyatları belirlemektedir. Binanın yüksekliği kullanılacak olan vinci de belirlemekte bu da fiyatta değişikliğe yol açabilmektedir. Hizmet alacağınız firmadan temizlik öncesi personel sigorta evraklarını istemeyi unutmayınız. 

Çalışanların yüksekte çalışma ve ISG evraklarını talep ediniz. Hizmet alacağınız firmanın daha önce yaptığı dış cephe temizlik referanslarını talep ediniz. Profesyonel bir dış cephe cam temizlik şirketi ile anlaşma yaptığınızda bu detayların hiç biri ile uğraşmanıza gerek yoktur, zaten bu işi sürekli yapan firmalar, bu tarz evrakları hazırda tutarlar.  

Sıkça Sorulan Sorular

Cam Silme Robotu İşe Yarar Mı?

Maalesef tam olarak verimli çalışan cam temizlik robotları güncel olarak bulunmamakta. Bu sebeple cam temizlik şirketleri, 2022 yılında Vinç yardımı ve diğer yöntemlerle cam temizliği hizmetlerini sağlamaktadır.

Ev Cam Temizliği Şirketi Olarak Hizmet Veriyor Musunuz?

Evet evlerinde cam temizliği hizmetini sağlamaktayız. Fransız balkon camları dahil bütün açılır camlar iç ve dış kısımdan silinmektedir.

Ev Cam Temizliği Fiyatları 2022 Yılı İçin ?

Evlerinizin cam temizliği için profesyonel temizlik personeli talep ettiğinizde minimum 300 liradan başlamaktadır, cam temizliği. Personelimiz kendi cam ekipmanları ile gelmektedir. Ortalama 2-3 saat civarı sürmektedir bu temizlik hizmeti.

Dış Cephe Cam Temizlik Fiyatları?

Fiyatlar 2022 yılında maalesef maliyetlerin artması ile artış gösterdi. Dış Cephenin türüne göre ücretsiz keşif ekibimiz, keşif yaptıktan sonra sizlere fiyat teklifi sunabiliriz.

Fransız Balkon Camı Nasıl Temizlenir?

Çeşitli cam temizlik aparatları ile Fransız balkon camları iç ve dış kısımdan silinmektedir, uzmanlık isteyen bir işlemdir.

Pencere ve Dış Yüzeyler Neyle Temizlenir ?

Sabun bazlı kimyasallar ile temizlenir, oksitlenme varsa porçöz kullanılır. Doğru oranda kullanılmadığında camlarda leke bırakır bu ürünler.

Style selector


Choose background pattern:


Choose color sheme:

Call Now Button

Open chat